г. Киев ул. Героев Днепра 31б
Показать на карте

Класифікація цегли

Класифікація цегли

Цегла - це штучний камінь, який виготовляють у вигляді брусків. Він формується з мінеральних матеріалів і набуває після випалу каменеподібні властивості, цілком достатні для того, щоб можна було з успіхом застосовувати його при будівництві досить великих споруд, зокрема - заміських малоповерхових котеджів.

Види цегли

Залежно від різних характеристик цегли, її ділять на такі види:

За способом виготовлення:

1.       Силікатна цегла. Цьому виду належить близько 10% ринку. Така цегла виходить з застиглого вапняного розчину в автоклаві, при пресуванні суміші гашеного вапна і кварцового піску. Складається силікатна цегла з вапна - 90%, піску - 10% і є ще невелика частка добавок. Можна отримувати цеглу різних кольорів, таких як - синій, зелений, фіолетовий. Для цього потрібно додавати деяку кількість пігментів. Але природним кольором силікатної цегли є білий колір або світло-сірий. Така цегла має такі переваги, як - дешевизна і можливість забезпечення різноманітними відтінками. Але є і суттєві недоліки - це важка цегла, не досить міцна, легко проводить тепло і не водостійка. Даний вид цегли використовується тільки в кладці перегородок і стін. У цьому вона поступається керамічній цеглі.

2.       Керамічна цегла. Виходить шляхом випалювання глини. Перевагами такого виду цегли є - міцність, вогнестійкість, висока звуконепроникність, довговічність, здатність врівноважувати коливання температур, не вбирання шкідливих речовин з навколишнього середовища.

За особливостями застосування:

1.       Будівельна. З такої цегли зводяться несучі стіни і перегородки, які згодом підлягають облицюванню, штукатурці, фарбуванню.

2.       Лицьова. Має безліч порожнеч в «тілі», які сприяють підвищенню теплоізоляційних властивостей цегли. Стіни з такої цегли також володіють шумоізолюючими властивостями. Таку цеглу називають фактурною, вона може мати на поверхнях рельєфний малюнок. Призначена така цегла для оздоблення інтер'єрів та фасадів. Різновидами є - фактурна цегла і фасонна. Фактурний володіє нерівним рельєфом або на бічних гранях має правильний геометричний малюнок. Фасонна цегла буває різних форм - кутова, скошена, напівкругла, з виїмками і т.д. За допомогою цього виду можна вишукано оформляти карнизи, вікна, виконувати колони, склепіння і арки.

3.       Пічна. Виготовляється така цегла з застосуванням вогнетривкої глини. Має досить багато різновидів і різниться в основному за розмірами.

За характером наповнення:

1.       Пустотіла. Має внутрішні порожнечі різних форм, які роблять її менш міцною, але зате більш легкою. Стіни, зведені з такої цегли, мають відмінну теплоізоляцію. Але велике значення при цьому має якість кладки і розчину, тому що в цеглі є дуже широкі отвори, які можуть забиватися розчином - тоді ефекту збереження тепла не буде. Також вартість споруди значно знизиться при використанні пустотілих цегл. Це пояснюється тим, що для зведення стіни потрібно меншу кількість матеріалу.

2.       Повнотіла. Така цегла не містить отворів. Показники теплопровідності такого цегли невисокі, але зате вона має дуже високу водостійкість і достатню міцність. Використовується повнотіла цеглина в основному там, де вони повинні витримати розподілені навантаження, наприклад - для цоколів і фундаментів. Такі цеглини можна використовувати і для зведення зовнішньої стіни. Але тоді стіни повинні бути товстими, для того щоб була присутня необхідна нормативна теплопровідності.

3.        Поризована. За рахунок пористої структури матеріалу, така цегла вважається самою «теплою». Внутрішні пори такої цегли забезпечують кращу ізоляцію звуку.

За розмірами:

1.       Одинарна. Має розмір 250 × 120 × 65 мм. Цей розмір цегли вважається самим «зручним» і найбільш ходовим.

2.       Полуторна. Висота такої цегли 88 мм.

3.       Подвійна. Її розмір - 250х120х138 мм.

4.       Модульна. Її розмір - 1,3 від розмірів стандартної цегли.

5.       Неповномірна. Являє собою частини стандартної цегли - 3/4, 1/2 і 1/4.

Цегла є основою сучасного будівництва. Таке широке застосування цегли призвело до її чіткому поділу на види. Але незалежно від матеріалу цегли, її основні характеристики залишаються єдиними. Ними є: Міцність. Здатність, не руйнуючись, чинити опір деформації і різного роду внутрішнім напруженням. Морозостійкість. Це здатність витримувати по черзі заморожування і відтавання у водонасиченому стані.

comments to "Класифікація цегли"