г. Киев ул. Героев Днепра 31б
Показать на карте

Дещо про керамічну цеглу

Дещо про керамічну цеглу

Цегла відома як один з найдавніших і найпоширеніших будівельних матеріалів, створених людиною для зведення самих різних споруд. Вона застосовується більше п'яти або навіть шести тисяч років, а цегляні споруди, що дійшли до наших днів, багато в чому допомогли більше дізнатися про розвиток, розквіт, занепад і загибель великих і маленьких цивілізацій.

Широко з незапам'ятних часів керамічна цегла використовувалася і в Україні. І сьогодні вона надає сучасним зодчим можливість втілити свої творчі задуми в повній мірі і відродити культуру і красу будівництва. Завдяки зручності, надійності, міцності і екологічній бездоганності керамічної цегли, її застосування набуло широкого поширення абсолютно у всіх сферах будівництва.

Цегла має досить низьку теплопровідність і високу вогнестійкість, тому надійно захищає від зовнішнього впливу, а побудовані з нього житлові і промислові будівлі безпечні і комфортні. Іноді цей матеріал називають «червоною цеглою», хоча її з тим же успіхом можна назвати «глиняною цеглою», так як для її виробництва використовується глина.

Як виготовляють керамічну цеглу?

Глина - це основний, як говорилося вище, але не єдиний компонент, застосовуваний для виготовлення керамічної цегли. Залежно від призначення цегли також додають в сировинну суміш інші інгредієнти, наприклад, вапно, гіпс тощо сировину. Виробництво цегли з глини може здійснюватися двома методами - за допомогою пластичного формування (основний) і напівсухого пресування (в залежності від умов). Ці методи відрізняються між собою за загальним змістом вологи в сировинний масі. Якщо в першому випадку глина має вологість 17-30%, то в другому процентний вміст вологи становить всього 8-10%. При методі пластичного формування сировинну масу пропускають через стрічковий прес, в якому вона приймає форму довгого глиняного бруса. Потім брус нарізається автоматичними різаками на цеглу з подальшим випалюванням. Напівсухе пресування полягає у виготовленні цегли за допомогою прес-форм. Даний метод є менш поширеним, але при цьому має ряд переваг.

Завдяки спрощеній схемі стандартного приготування необхідної якості сировинної суміші, простоті технології та обладнання, а також невисоким енерговитратами, собівартість цегли, одержуваної напівсухим пресуванням, трохи нижче, ніж у тої цегли, яка виготовляється за допомогою методу пластичного формування.

comments to "Дещо про керамічну цеглу"