г. Киев ул. Героев Днепра 31б
Показать на карте

Поризована цегла - сучасний будматеріал

Поризована цегла - сучасний будматеріал

У наш час з'являється безліч нових будівельних матеріалів, але гідності цегли не можна переоцінити. Цегла надзвичайно довговічний, екологічний матеріал, не вбирає і не виділяє жодних речовини, тобто хімічно інертний. Вона не горить, не гниє і не вимагає ніякого догляду, та й виглядає естетично. ЇЇ можна покрити штукатуркою або інший облицюванням. Так, цегла має незаперечні переваги перед сучасними газо- і пінобетонами, а також менш вибаглива, ніж дерево. «Поризованою» називається пустотіла керамічна цегла великого розміру, що має пористу структуру, яка робить її більш легкою, великою і забезпечує їй найкращі теплоізоляційні властивості, що дає цьому виду матеріалів переваги перед звичайною цеглою. Також така цегла має меншу щільність. Поризована цегла є одним з найбільш «теплих» матеріалів і використовується при будівництві житлових будинків з дев'ятьма і менш поверхами, адміністративних будівель до двадцяти трьох поверхів, а також для побудови промислових об'єктів тощо.

Винаходу такого практичного матеріалу ми зобов'язані Австрії. Але і в нашій країні він теж випускається.

Особливості цегли

Головними особливостями такого виду цегли є її пористість та щільність. Пориста структура робить цеглу більш теплою, тому що повітря в порах цегли - це поганий теплопровідник. Щільність поризованої цегли менше щільності звичайних на тридцять відсотків, що дозволяє зменшити навантаження на фундамент, а виготовляється поризована цегла спеціальної форми: на поверхні є пази, що забезпечують найбільшу герметичність шару кладки. Така конструкція зменшує термін зведення будівлі в три, а то і в п'ять разів. Варто відзначити, що поризована цегла поступається звичайній в міцності. Поризовані цеглини мають гребені і пази на бічних гранях, тому в вертикальних розчинних швах немає необхідності.

Виробництво цегли

Спершу готують однорідну сировину, яке потім пресується до заданого розміру. Далі сушаться вже відформовані цеглини, а останній етап виробництва такої цегли - випал в печі. Створення пористої структури досягається в цій технології, коли при виготовленні сировинної маси в неї додають дерев'яну тирсу. Тирса згорає при випалюванні готової цегли, тим самим створюючи пори всередині нього. Ефективна подвійна цегла має гарну щільність і забезпечує теплопровідність 0,29 одиниць. При цьому якщо звести стіну шириною в дві з половиною довжини поризованої цегли, будуть виконані всі норми по теплоізоляції без застосування додаткових ізоляційних матеріалів. Використовуючи такі цеглини, ви зможете побудувати дійсно екологічно чистий, довговічний і, головне, будинок, що не вимагає ніякого додаткового обслуговування. Хоча не можна не відзначити і недолік поризованного цегли, який полягає в тому, що такі матеріали набагато дорожче звичайної цегли.

Переваги використання поризованої цегли

Фахівці виділяють кілька переваг, які дозволяють такого виду матеріалу бути самим затребуваним. В якості першого можна назвати суттєве скорочення часу самого зведення стін. Так, якщо врахувати, що муляр за зміну виконує приблизно чотири куба кладки, використовуючи звичайну рядову повнотілу цеглу, то термін кладки такого ж обсягу поризованної цегли скорочується в середньому на сорок відсотків. Використовуючи поризовану цеглу, муляр може скласти до восьми кубів кладки. Також знижується кількість використовуваного розчину за рахунок зменшення числа швів розчинів. З цієї ж причини збільшується теплоізоляція кладки, а з огляду на пористу структуру цегли, вона перевершує теплоізоляцію при звичайній цеглі на двадцять відсотків. Поризована цегла має великий формат, завдяки чому витрати на його доставку скорочуються. Маленька вага цегли скорочує навантаження на фундамент, а, отже, і його вартість. Також перевагою є те, що будинки з такої цегли дешевші в експлуатації, що допомагає, наприклад, в енергозбереженні.

comments to "Поризована цегла - сучасний будматеріал"